Буває, що після застілля в'ялена риба залишається і само собою виникає питання про її зберігання. Будь-яка риба може зіпсуватися чи втратити смакові якості. Але ж ви точно захочете повторити смачний вечір! У цій статті зібрані найпростіші рекомендації, як зберігати в'ялену рибу. Читайте поради від виробника і буде вам смачно!
Що впливає на термін зберігання?
На термін зберігання в'яленого делікатесу впливає кілька факторів:
- вид риби: добре висушена риба може зберігатися довше, а мокру рибку краще довго не зберігати та з’їдати одразу
- температура: що нижча температура, то краще зберігається
- пакування: чим менше контакту з повітрям, тим довше вона збереже свої смакові якості
Як зберігати в’ялену рибу в холодильнику
Почнемо з того, що правильно зберігати в'ялену рибу потрібно в холодильнику. Не на підвіконні, у підвалі, на балконі, а саме в холодильнику! Вам же не потрібні мурахи та будь-яка інша живність у вашій улюбленій тарані. Крім того, в теплі вона може легко зіпсуватись, засохнути так, що нею можна буде забивати цвяхи.
Розглянемо, як зберігати в'ялену рибу в холодильнику:
- загорніть її в харчовий крафтовий папір, щільний пергамент або на крайній випадок у білий папір
- не використовуйте газету або журнал – через жир на тонкій газеті можуть проникнути шкідливі речовини. Воно вам треба?
- два шари харчового паперу достатньо, а три – просто чудово! Таким чином ви мінімізуєте контакт із повітрям та збережете звичний запах у холодильнику
- можна використовувати харчові судочки або вакуумувати
Рекомендована температура зберігання – від +5 до -1°C. В таких умовах жирненька в'ялена рибка (лящ, чехоня, синець) збережеться без особливих змін 7-10 днів, а сухіша рибка (тарань, карась, окунь, судак, щука) – 12-17 днів. Так у вас завжди буде смачна рибка до пива.
Далі розповідаємо, як зберігати тараньку довше, щоб смак зберігся навіть за кілька місяців.
Як зберігати в'ялену рибу в морозилці
Для зберігання в низьких температурах слід загорнути рибу, як згадано вище. При мінус 15-17 градусів вона замерзає і таким чином зберігає свої смакові якості. Зберігати в'ялену рибу у морозилці можна до 6 місяців. За добу до вживання перекладіть її в холодильник, вона розтане та буде готова до подачі на стіл.
Для тривалого зберігання (1 рік і більше) краще завакуумувати в'ялений продукт порційно, щоб не повністю розморожувати всі запаси.
Як зрозуміти, що риба зіпсувалася
Якщо ви ознайомилися з рекомендаціями вище, з вашими продуктами нічого не трапиться. Але всяке буває, адже риба – продукт, що швидко псується. А здоров'я понад усе. Ось основні ознаки зіпсованої продукції:
- колір змінився на мутний з жовтим відтінком, з'явилися плями і виступила слиз (не плутайте з жирком). Їстівна риба має світло-сірий (сріблястий) колір
- наявність цвілі та виступ великої кількості солі запах гнилі, тухлятини та так званого "душка"
- риба стала дуже м'якою
Зіпсований продукт утилізуйте. Завжди краще замовити в'ялену рибу заново і насолодитися "свіжим" в'яленням.
Нетрадиційні способи зберігання
На жаль, і такі зустрічаються серед “знатоків”, коли йде мова про те, як правильно зберігати сушену рибу. Ці способи ненадійні та вкрай сумнівні. Як ніяк 21 століття надворі, Маск летить на Марс, а холодильник є у кожного (ми сподіваємося). Але все ж таки знайте, що є такі застарілі способи.
В підвішеному стані
Так, буває, що люди розвішують на балконі, горищі чи у підвалі. Але в цьому випадку температурний режим не дотримується, комахи мають доступ та й сама риба висушується.
У бляшанці
Ще один дикий спосіб. Рибу кладуть у бляшанку разом з невеликою свічкою і (увага!!!) підпалюють. Потім намагаються швидко банку закрити. Свічку не гасять. Коли закінчиться кисень, вона сама згасне. Так виникає щось на кшталт вакууму. Не ведіться, несіть рибу в холодильник.
В кінці слід ще раз нагадати основні правила, як краще зберігати в'ялену рибу:
Було корисно? Поділіться з друзями, які люблять смачну в'ялену рибку!