Якщо ти читаєш цю статтю, значить шукаєш інформацію для смачного застілля під пінний напій. Дозволь я допоможу розібратися, яка буває сушена риба до пива і що взагалі варто знати перед тим, як купити рибу до пива. Ти ж хочеш смачну, запашну, з ікрою та ще й корисну, як на світлині нижче.

Сушена риба до пива

Тоді присвяти читанню лише кілька хвилин! Стань експертом з вибору смачної закуски й перестань вже дивитися на «жовтих смугастиків» і «бурштинову з перцем». Гайда до гастрономічної насолоди!

Яка риба смачніша та корисніша: в’ялена чи сушена

Почну з невеликого помилкового уявлення. Багато хто вважає, що вся суха риба називається сушеною чи зовсім не розуміє різниці між в’яленою рибкою та сушеною. Ось порівняльна таблиця для промислового виробництва, яка все розставить по місцях:

Сушена риба В’ялена риба
В окремі тушки чи маленьку рибку додають сіль і спеції. Зазвичай рибу чистять, патрають, видаляють плавники, голову, хвіст Цільну рибу миють і засолюють на кілька днів, дотримуючись пропорції солі на 1 кг риби. Потім промивають і вимочують у чистій воді
Висушується повністю впродовж 1,5-2 місяців у прохолодному приміщенні, рідше на сонці В’ялиться (сохне) за кілька днів в теплих та добре вентильованих цехах
Для сушіння вибирається маложирна сировина Для в’ялення більше підходить доволі жирна риба
М’ясо завжди щільне, майже без жиру та сухе  М’ясо більш м’яке й соковите, містить корисні жири 
Як підсумок: просто висушена риба з приємним смаком. Іноді використовується для приготування інших страв. Сильно солону сушену рибу подають до пива У підсумку: в’ялена риба під дією тепла і повітря поступово зневоднюється, а в м’ясі відбувається ферментація, внаслідок чого воно стає смачним

Як бачимо з таблиці, в’ялена риба до пива смачніше, хоча це справа смаку. Наприклад, в’ялений судак чи щука – завжди сухі й солоні. Це хижаки, їх добре просолюють, висушують і часто потрошать. Ми до них ще повернемося.

До речі, приєднуйся в Telegram. Там в нас багато смачненького

А тепер поговоримо про найголовніше...

В’ялена тарань до пива

Почну з найбільш поширеної на ринку і, на мою думку, найсмачнішої в’яленої риби до пива. Тарань – це класика пивних посиденьок.

Ось основні візуальні характеристики смачної тарані:

  • рибка має сріблястий колір
  • спинка втягнута, хвостик добре просушений 
  • зовні відсутні великі жирові плями та сліди крові
  • можуть бути незначні виступи солі чи жиру

В'ялена тарань на фото

Зовні в’ялена тарань дуже схожа на плотву (вони майже близнюки) і воблу. Але про них я розповім трохи згодом. 
На смак в’ялена тарань ідеально поєднується зі світлими сортами пінного. Сама закуска представлена в кількох розмірах. І кожна має свій смак та особливості.

Порівняння тарані

В’ялена тарань середнього розміру

Зазвичай рибалки вимірюють рибу не грамами та сантиметрами, а розміром комірки промислової сітки для вилову. Так-так, ніхто не ловить на вудку! З тонни свіжої риби виходить лише 400-450 кг в’яленої продукції. Спробуйте наловити!
Так от, до середнього розміру належить тарань, яку впіймали в комірку №38-42. Візуально – це рибка завдовжки близько 20 см, вага 1 штуки у в’яленому стані – 90-120 грамів.

В'ялена тарань до пива
 
Розмір впливає на смак і ступінь просушування. Тарань середнього розміру завжди буде трохи солонішою і сухішою. Ідеальною таранню вважається слабосолона рибка, саме таку полюбляє більшість споживачів.

Якщо вам подобається суха риба до пива, то придивіться до цього варіанту. Але запам’ятайте, якісна тарань ніколи не буде сильно висушеною.

В’ялена тарань великого розміру

В ідеальному стані в'ялена тарань великого розміру має бути мокрішою, ніж тарань середнього розміру та менш солоною. Вологість рибки досягається внаслідок більшої кількості жиру в рибі. Звичайно, на 1 кг іде 6-7 смачних рибин. Рибка вся м’ясиста, ребра великі (як же приємно їх обгризати) і недарма ця рибка до пива чудово підходить для посиденьок.

Сушена рибка з ікрою до пива

В’ялена тарань мегавеликого розміру

І така теж існує. Я навіть у руках тримав 600-грамову тарань. Недовго, потім розрізав і одразу з’їв. Дуже смачна))

Мега велика тарань з ікрою

Одна мега велика в’ялена тарань має важити приблизно 250-330 грамів. Вона ще жирніша, ніж велика тарань і в ній зазвичай багато (дійсно багато, як на фото) ікри!

На смак вона чимось нагадує слабосолоний оселедець, але значно смачніша. М’яса багато, жиру багато, дуже запашна і сто відсотків «зайде» поціновувачам мокренької рибки під келих улюбленого хмільного напою!

В’ялений лящ

Ще одна класична й улюблена багатьма гурманами закуска до пива. В’ялений лящ має яскраво виражений рибний смак, м’ясо середнє за щільністю, дуже соковите й ароматне. За вагою це одна рибина на 0,5 кг, буває менше. Такий лящ, зазвичай, іде слабосолоний. А великі лящі від 700 грамів вже середні по солі, оскільки їх складно добре просолити. 


 
Правильно приготований лящ завжди буде вологим усередині. Це зумовлено великою кількістю жиру. Ікряні лящі менш жирні, ікра забирає жирок до себе. Візуально вибрати смачного ляща до пива дуже просто:

  • шукайте рибину, яка не буде згинатися, оскільки спинка у ляща має бути щільною, хвіст витягнутий
  • ребра мають трохи випирати (особливо в ікряного)
  • голова суха, луска світла, допустимі невеликі жирові вкраплення

Для багатьох це краща риба до пива і я з ними погоджуся. М’яса багато, смак чудовий, виглядає переконливо! Як можна встояти від такого гастрономічного задоволення під келих пінного!

Смачний лящ під пиво
 
Ще є підлящики – вага близько 300 грамів, «козли» (зовсім маленькі підлящики) – близько 200 грамів. Також підходять ідеально до пивного застілля!

В’ялена плітка та вобла до пива

Щодо плітки дуже коротко. Смакові якості в неї такі самі, як і в тарані. Немає сенсу повторювати те, що описано вище. Вобла це також найближчий родич плітки й тарані. В основному вони відрізняються трохи візуально, середовищем і географією проживання. На ринку вони додають різноманітності видів сушеної риби до пива. Ця сушена риба до пива добре поєднується зі світлими сортами, як-от лагер, вайцен та пілс.

Далі розповідаю про рибу під темні сорти пінного!

В’ялений карась – улюблена рибка багатьох дівчат

А все тому, що карась має трохи солодкуватий смак, завжди добре просушений і в цілій рибці присутні нотки горіхового присмаку. І все це чудово поєднується під темні сорти пива: портер, стаут та інші. Карась – це саме та сушена риба до пива, яка вочевидь недооцінена і потребує знайомства ближче! 

Сушений карась
 
Велику рибу часто патрають і чистять від луски. Процес поїдання з пивом в такому разі набуває зовсім іншого рівня: лушпайок немає, нутрощів немає, м’ясо смачне! Однозначно рекомендую!

В’ялений судак

Переходимо до хижої риби. Сам по собі судак дуже смачна риба. А правильно приготований в’ялений судак – справжній рибний делікатес. На смак він завжди буде солонішим, ніж лящ і тарань (це ж хижак і його добре просолюють). М’ясо біле, кісток мало, щільне і на смак, дуже ніжне і навіть дієтичне.

Сушений судак
 
Судак «зайде» не всім, оскільки має трохи специфічний смак. Якщо ви полюбляєте солону рибку до пива, то обов’язково пам’ятайте про цей варіант.

Сушена щука

Сподобається справжнім гурманам і поціновувачам саме сухої рибки до пива. М’ясо щуки найщільніше з усіх перерахованих вище риб і найсолоніше. Має яскраво виражений пікантний рибний смак! У неї терпкий аромат, трохи відчувається запах твані. Вона завжди добре висушена, великих особин патрають і просолюють добре зсередини. 

Сушена щука до пива
 
У цієї рибки кісток небагато, але їсти її потрібно все ж обережно. Головна перевага щуки – маленька жирність.

В’ялена чехоня

Абсолютна протилежність щуки! Риба м’яка, найжирніша (я б сказав, навіть соковита) і ароматна, завжди мокренька, трохи солоденька і дуже смачна. Чехоню треба зрозуміти. Має специфічний запах. Це все від великої кількості жиру. 

Чехоня в'ялена
 
Скуштувавши один раз смачну чехоню, ви часто купуватимете цю рибу до пива. Хоча ця рибка також швидко «відлітає» просто під картопельку з чорним хлібом і салатик. Малосольна в'ялена чехоня – це гідна заміна норвезького оселедця! 

Інша сушена риба до пива

Я перерахував найбільш популярну і, на мою думку, найсмачнішу рибку до пива. Але згадаю коротко й про інші види:

  • сушений окунь: на  смак нагадує судака, але більше кісток
  • в’ялена плоскирка: щось середнє між карасем і лящем
  • краснопірка: десь поруч із таранню і лящем
  • бичок: смачна маленька сушена рибка до пива
  • в’ялений синець: на смак схожий на товстолобика і тарань
  • в’ялена корюшка: дрібна солона рибка

Смачна риба до пива – це добре проведений час. Важливо не тільки розбиратися в смакових якостях, а й знати, як зберегти в’ялену рибу. Напевно, ви придбаєте рибу запасом і вам захочеться повторити! Тоді ця стаття для вас – як правильно зберігати в’ялену рибу.

Насамкінець хочу сказати, що найсмачніша сушена риба до пива визначається особистими уподобаннями. Хтось любить слабосолону, а хтось солонувату. Комусь хочеться сухіше, а комусь мокріше. Якщо ви вирішили придбати рибу до пива у нас на сайті, ви завжди можете написати в коментарі перевагу за сухістю та іншими характеристиками! 

Було цікаво? Поділися з друзями, вони неодмінно оцінять!