Серед поціновувачів смачної рибки є кілька основних факторів, що визначають, яка сушена риба найсмачніша. Давайте почнемо з теорії та визначимо, що впливає на смакові якості:
- Правильна технологія приготування
- Смакові якості рибного м'яса
- Солоність продукту
- Сухість риби
- Жирність
- Ваші особисті вподобання
Всі перераховані вище характеристики визначають, сподобається вам таранька чи ні. Далі розбираємо докладно на конкретних прикладах з особистого досвіду та згідно зі статистикою понад 3000 рибних замовлень. Інфографіка нижче показує популярність рибних замовлень:
Яка сушена риба найсмачніша
Відповідь дуже проста: найсмачніша сушена риба – та, яка вам сподобалася. Але як це визначити заздалегідь? Все дуже легко, достатньо визначити власні вподобання й замовити сушену рибу, дотримуючись наступних характеристик.
Суха чи мокра
Якщо для вас найсмачніша в'ялена риба – це мокренька або ближче до мокренької, рекомендуємо вам замовити тарань великого розміру. В ній зберігається волога і ця рибка одна з найбільш популярних. В'ялена тарань меншого розміру буде вже сухішою. М'ясо цієї рибки дуже смачне, м'яке, з жирком і дуже поживне.
Правильно приготовлений в'ялений лящ завжди буде мокрішим. Для любителів вологої рибки це ідеальний варіант. У ньому багато м'яса, він дуже запашний та жирний.
До більш вологої, мокрої та жирної відноситься чехонь, тарань, плотва, вобла, лящ, підліщик, балики товстолоба та сома.
У сухої риби м'ясо завжди щільне, іноді навіть тверде, з мінімальним вмістом жиру, менш ароматне і з солоним смаком.
До сухої та нежирної риби відноситься судак, карась, щука, бичок, окунь.
Малосольна, середня по солі або солона
Більшість людей віддають перевагу малосольній та середній по солі рибі. Мало хто хоче випивати літр води після смачного застілля. Але якщо ви любитель хижаків, то солоність вас не зупинить. Сушена щука, бичок, окунь завжди йдуть солоними.
Потрошений в'ялений судак може бути середнім по солі, але завжди краще уточнити перед покупкою.
Малосольна риба – це найсмачніша в'ялена риба! Такий продукт поєднується не тільки з пивом або вином (так, так є такі поціновувачі), але й з картопляними стравами та салатами. Слобосолена в'ялена тарань, вобла, плотва, невеликі лящі та чехонь – це еталоний зразок. Вважається, що саме ця рибка до пива підходить найбільше.
Як вибрати сушену рибу
Ви вже знаєте основні характеристики, що визначають смакові якості риби. Залишилось познайомитися із загальними рекомендаціями при виборі, а саме:
- звертайте увагу на зовнішній вигляд: вона має бути сріблястого кольору без великих та нетипових жирових плям, плавгикі на місці, немає великих виступів солі
- хвостик завжди найсухіший, спинка витягнута
- риба не повинна бути надто м'якою (крім чехоні)
- питайте у продавців, коли була знята з сушіння (риба “свіжого” в'ялення завжди найсмачніша)
- тарань, лящ, плотва, пластирка, карась повинні трохи просвічуватись на сонці
Вибрати в'ялену рибу в інтернет-магазині допоможуть фото та відео товару. Впевнені в собі виробники зроблять фотосесію, щоб візуально передати, як виглядає найсмачніша в'ялена риба.
Головна перевага покупки безпосередньо у виробника – це свіжість продукції, доступна ціна та збереження всіх корисних якостей. Можна замовити відразу на декілька посиденьок та заощадити на доставці. Зберігати сушену рибу краще в холодильнику або морозильній камері.
Було корисно? Поділися з друзями, вони оцінять!